İzmir Gündemi
GÜNDEM »
Bornova'ya uçan yol

Bornova'ya uçan yol

Bornova Belediye Başkanı Sındır, Manisa yönünden gelen araçların şehir trafiğine girmeden İzmir merkeze ulaşabilmesi için proje hazırlandığını açıkla
(31.05.2012 , 30.07.2015 15:05)

Bornova'ya uçan yol


Bornova Belediye Başkanı Sındır, Manisa yönünden gelen araçların şehir trafiğine girmeden İzmir merkeze ulaşabilmesi için proje hazırlandığını açıkladı

Bornova Merkez ile Erzene Mahallesi 57. Topçu Tugayı arasına yapılacak yol için hiçbir engel kalmadı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın Genel Kurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler olumlu yönde sonuçlandı. Resmi kurumlar arasında imzalanacak protokolden sonra başlayacak çalışmalar bittiğinde Sabuncubeli başlangıcı ile Bornova arasındaki mevcut yolun artık yeni bir alternatifi olacak. Manisa yönünden gelenler şehir trafiğine hiç girmeden önce Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ne oradan da İzmir merkezine kolaylıkla ulaşacak. Bornova Belediyesi’nin bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü Sabuncubeli çıkışı ile Bornova Merkez arasına alternatif yol projesi son aşamaya geldi.
 
Sabuncubeli başlangıcını 57’inci Topçu Tugayı önünden Bornova Merkez’e bağlayacak yeni yol için görüşmeler tamamlandı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, göreve geldikten sonra Erzene Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, 57. Topçu Tugayı'nı çevreleyen istinat duvarının 17 metre içeri çekilmesi için resmi kurumlarla görüşmelerde bulundu. Kaymakamlık, Valilik, Genel Kurmay Başkanlığı, Ege Ordu Komutanlığı, Topçu Tugay Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı arasında iki yıl süren yazışmalardan olumlu sonuç alındı.Bornova Belediyesi ile Topçu Tugayı arasında imzalanacak protokolün ardından yol yapım çalışmalarına hemen başlanacak. Bornova Belediyesi’nin duvarı içeri alması ile birlikte Manisa istikametinden İzmir'e gelen araçlar doğrudan Bornova Merkez’e ulaşabilecek. Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi ve 57. Topçu Tugayı’na yapılacak yolun genişliği 25 metre olacak. Bu sayede araçlar trafik sorunu olmadan kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek. Böylece Sabuncubeli başlangıcı ile Bornova Merkez arasında mevcut yola yeni bir alternatif sağlanmış olacak.
 
Plan çalışması da tamamlandı
Bornova Belediyesi ile 57. Topçu Tugayı arasında imzalanacak protokole göre belediye, duvarı yıkacak ve 17 metre içeri taşıyacak. Komutanlık içinde kalan bir bina da belediye tarafından yıkılacak. Söz konusu yolun Bornova trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağını ifade eden Başkan Sındır, "Uzun yıllardır yapılmak istenen yol ile ilgili görüşmeleri tamamladık. Manisa Yolu üzerindeki 57. Topçu Tugayı ile belediyemiz arasında protokolü imzaladıktan sonra yol yapım çalışmalarına başlanacak. Bu yol sayesinde Manisa yönünden gelenler şehir trafiğine girmeden Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'ne ulaşabilecek. Manisa’ya gitmek isteyenler de merkez trafiğine girmeden kolaylıkla Erzene Mahallesi’ne çıkabilecek. Plan çalışması tamamlandı. Çalışmalara başlamak için geriye sadece 57. Topçu Tugayı ile protokol imzalamak kaldı. Manisa yolundan gelen araçlar Bornova Merkez’e ulaşımı ara sokaklardan sağlıyordu. Dar sokaklarda trafik sıkışıklığı yaşanırken yurttaşlarımız da büyük rahatsızlık çekiyordu. Bu nedenle bölgeye Manisa yoluna alternatif yol yapılması ihtiyacı doğdu. Bu proje tamamlanınca bölgedeki trafik büyük oranda rahatlayacak" dedi.
 
ANKET
TFF'nin 5+3 yabancı kuralı kararını doğru buluyor musunuz?
Evet
Hayır
ÇOK OKUNANLAR
TAVSİYE EDİLENLER

İzmir Gündemi
Review www.izmirgundemi.com on alexa.com
  İzmirgundemi.com © Her Hakkı Saklıdır
cheap nhl jerseys cheap nfl jerseys authentic mbt outlet tiffanys outlet louboutin outlet cheap knockoff oakleys